18.12.2014 - Pożar sadzy w kominie

Powiększ
Laskowa. Pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

Kilka minut po godzinie 20:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków mieszkalnych na terenie Laskowej. Do akcji udały się dwa zastępy straży pożarnej z JRG Limanowa oraz OSP Laskowa które po dojechaniu na miejsce natychmiast przystąpiły do działań gaśniczych. Podczas akcji strażacy używali specjalnej kamery termowizyjnej która umożliwia skuteczne rozpoznanie rozkładu temperatur na rozgrzanej konstrukcji komina. Przyspiesza to szukanie tzw. „ukrytych ognisk pożaru” co w dużej mierze ułatwia pracę strażaków i minimalizuje straty po pożarowe. Przypominamy wszystkim którzy posiadają kotły CO na paliwo stałe o regularnym czyszczeniu przewodu kominowego i poddawaniu go do inspekcji przez wykwalifikowanego kominiarza przynajmniej raz w roku. Warto o tym pamiętać ponieważ tego typu pożary często wiążą się z ogromnymi stratami materialnymi i nie raz były przyczyną całkowitego spalenia się domu...
Data: 2014-12-21 14:33:45
Autor: Mariusz Bukowiec