28.11.2015 -Tlenek węgla pod Sałaszem

Powiększ
Jaworzna. Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla.

Kilka minut przed godziną 14:00 otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu do skontrolowania budynku mieszkalnego w którym prawdopodobnie obecny był tlenek węgla. Informacja o zagrożeniu pochodziła z Pogotowia Ratunkowego które w tym czasie udzielało pomocy mieszkającemu tam mężczyźnie w wieku około 85lat. Ze względu na trudny dojazd (budynek zlokalizowany w lesie, niedaleko szczytu Sałasz)  i ciężkie warunki pogodowe karetka utknęła w połowie podjazdu na Oślak i resztę drogi załoga pokonała pieszo.

Strażacy po dotarciu na miejsce dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla specjalnym detektorem który na szczęście niczego nie wykazał. Konieczne było natomiast udrożnienie przewodu kominowego.

Prawdziwe problemy zaczęły się podczas powrotu karetki z poszkodowanym. Zjazd karetki po stromej oblodzonej drodze nie był możliwy i konieczne było opuszczanie jej na linie z wyciągarki. W pewnym momencie do akcji zadysponowano również śmigłowiec LPR. Ostatecznie jednak został odwołany.

Do akcji zadysponowane zostały trzy zastępy straży pożarnej; dwa z OSP Laskowa i jeden z JRG Limanowa. Akcja trwała około 3h.

Data: 2015-11-29 16:03:01
Autor: osplaskowa
Powiększ
DDD LIMANOWAINTER-BUDBUDMOSTHUDROMIX LASKOWA