Strona główna / MDP

rozmiar tekstu: A A A

VII Turniej MDP Jordanów

Powiększ
W dniu 10 marca 2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadzony został VII Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Jordanów 2013"

Nad turniejem, honorowy patronat objął generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny PSP, dh Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Oddziału Głównego ZOSP RP, dh Edward Siarka Prezes ZOW ZOSP RP Województwa Małopolskiego oraz Wojciech Kozak - V-ce Marszałek Województwa Małopolskiego.

Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 52 zawodników (z 10 drużyn) w grupie MDP szkoła podstawowa, 35 zawodniczek (z 7 drużyny) w grupie gimnazjum dziewczęta oraz 62 zawodników (12 drużyn) w grupie gimnazjum chłopcy. Łącznie startowało 154 zawodników i 30 drużyn.
Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m. Polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, pokonanie slalomem tyczek, znajomości sprzętu po przez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Zadania te wykonywane są również podczas zawodów przeprowadzanych wg regulaminu CTIF. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność - za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu, natomiast dziesięciu zawodników z każdej grupy miało prawo do ponownego startu, z których lepszy wynik był brany pod uwagę do klasyfikacji indywidualnej. Wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył kpt. Łukasz Białończyk z KP PSP Sucha Beskidzka.

W klasyfikacji drużynowej chłopców wygrała drużyna MDP Jordanów przed MDP Kuków oraz MDP Laskowa.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała drużyna MDP Ptaszkowa przed MDP Jabłonka i MDP Laskowa.

Warto zwrócić uwagę, iż jest to dla naszej "młodej MDP" (powołana w maju 2012) kolejny po dwóch drugich miejscach na zawodach  w Mszanie Dolnej wielki sukces.

Dziekujemy wszystkim sponsorom MDP, firmię "JONIK" MEBLE OGRODOWE ", "DDD ", "JĘDREK " HENRYK JĘDRZEJEK, "IMPULS" oraz opiekunom naszej MDP wkład za ogromny wkład w kolejny sukces.

Data: 2013-03-10 21:12:57
Autor: wf

TURNIEJ MDP "JORDANÓW 2013"

SKUP I SPRZEDARZ SAMOCHODÓWAUTO SERWIS LASKOWAF.H.U. MONOLIT